Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apel
29.10.2006 14:48

Erika Steinbach popiera apel Jarosława Kaczyńskiego

Erika Steinbach uznała za zasadny apel Jarosława Kaczyńskiego, by Polska i Niemcy zrzekły się wzajemnych roszczeń odszkodowawczych. W wywiadzie dla poniedziałkowego dziennika â?ľBild", polski premier zaproponował, by oba kraje rozwiązały tę kwestię w umowie międzypaństwowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodnicząca Związku Wypędzonych oznajmiła, że odszkodowania to zakres prawa międzynarodowego i problem ten mogą uregulować tylko państwa. Steinbach w przeszłości dystansowała się od Pruskiego Powiernictwa.
A rzecznik Związku Wypędzonych Walter Stratmann w rozmowie z Polskim Radiem wyraził pogląd, że nie ma szans na odzyskanie majątków przez Niemców. Jak powiedział, "to nieodpowiedzialne, żeby w niemieckich wypędzonych, którzy wpłacili do Powiernictwa pieniądze na procesy, wzbudzać fałszywe nadzieje".
Walter Stratmann sądzi, że przesiedleńcom wcale nie chodzi o powrót do dawnych domostw, Jego zdaniem, większość chce jedynie uznania, że spotkał ich ciężki los. Dodał, że w Polsce nikt nie musi się bać, ponieważ to kwestia bardziej psychologiczna niż praktyczno-materialna.
Erika Steinbach uważa, że jeśli Polska i Niemcy znajdą rozwiązanie w kwestii odszkodowań, uspokoi to sytuację.

Tagi: apel, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz