Notowania

wiadomości
18.06.2012 11:12

Euro-Mucha-Herra-logistyka

Polska jako organizator Euro 2012 oceniana jest nadal bardzo wysoko - zapewnia minister sportu. Dziś i jutro dwa ostatnie dni fazy grupowej. Dzisiaj zostanie rozegrany w Gdańsku mecz Chorwacja-Hiszpania, a w Poznaniu Irlandia-Włochy. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 20.45

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Joanna Mucha poinformowała na konferencji prasowej , że powoli zaczynamy przygotowywać się do drugiej fazy - pucharowej. "Mam nadzieję, że i pod względem organizacyjnym i pod względem atmosfery, jaką Polska stworzyła, to nadal będzie święto futbolu i nadal będziemy tę wspaniałą atmosferę proponować" - powiedziała minister. Zaapelowała do polskich kibiców, aby wspierali dopingiem reprezentacje, które u nas grają. "To wydarzenie jest dobrze oceniane i piłka nadal jest w grze w Polsce" - powiedziała Joanna Mucha.
Prezes PL 2012 Marcin Herra zapewnił, że w sobotę podczas meczu naszej reprezentacji służby pod kazdym względem stanęły na wysokości zadania. Jak poinformował, w sobotę przez strefy kibica przewinęło się 400 tysięcy osób, co stanowi rekord tych mistrzostw. Z Warszawy do Wrocławia, gdzie grała nasza drużyna, przyjechało 29 pociągów, z Poznania 25 pociągów. W wielu polskich miastach podjęto decyzje o powiększeniu strefy kibica. Zmobilizowano dodatkowe służby medyczne. Łącznie na 400 tysięcy osób, odnotowano 574 interwencji medycznych co stanowi zaledwie 0,07 procent.
Od początku turnieju na stadionach i w strefie kibica mecze oglądało ponad 2 miliony 300 tysięcy osób. Dzisiaj mecz w Gdańsku organizatorzy spodziewają się około 15 tysięcy Chorwatów i około 6-7 tysięcy Hiszpanów. W Poznaniu oczekiwanych jest około 15 tysięcy Irlandczyków i około 5-6 tysiecy kibiców z Włoch. Marcin Herra zapewnił, że również dzisiejsze rozgrywki są dobrze przygotowane pod względem logistyki, bezpieczeństwa i serwisu.

Inforamcyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz