Notowania

wiadomości
15.06.2012 15:48

Euro 2012 - kolej - dodatkowe pociągi

Specjalne pociągi zawiozą kibiców piłkarskich na mecz Polska - Czechy do Wrocławia. Wśród nich znajdują się pociągi międzynarodowe, krajowe i regionalne, jadące z dworca głównego na Wrocław Stadion. Z kolei na warszawski mecz Polska - Rosja w ciągu całego dnia kursować będzie aż 90 pociągów - informuje Kolejowe Biuro Prasowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do Wrocławia na sobotni mecz przyjadą po raz kolejny specjalne pociągi z Czech. Pierwszy z nich pojawi się na dworcu Wrocław Główny o godzinie 14.20 (Praga - Wrocław Główny), drugi o 15.03 (Brno - Wrocław Główny) , a ostatni o godzinie 17.47 (Praga - Wrocław Główny). Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie nimi ponad dwa tysiące kibiców. Pociągi powrotne do Czech odjadą z dworca Wrocław Główny po północy. Pierwszy o godzinie 0.30 (Wrocław Główny - Praga), drugi o 2.00 (Wrocław Główny - Praga) i ostatni o godzinie 2.05 (Wrocław Główny - Brno).
Na mecz reprezentacji Polski zaplanowano również trzy pociągi specjalne dowożące kibiców w komunikacji krajowej: z Gdyni do Wrocławia Głównego (16.48 we Wrocławiu), ze Szczecina do Wrocławia Głównego (we Wrocławiu o 17.45), z Warszawy Wschodniej do Wrocławia Głównego (we Wrocławiu o 18.02). Po meczu fanów piłki nożnej odwiozą cztery składy: o 0.30 do Warszawy Wschodniej, o 0.40 do Lublina , o 0.47 do Szczecina i 1.05 do Gdyni Głównej.
Kolej przygotowała też możliwość dojazdu na stadion pociągami specjalnymi na trasie Wrocław Główny - Wrocław Stadion.
Z kolei do stolicy kibice na mecz będą mogli dojechać prawie 90 pociągami, również międzynarodowymi. Po zakończeniu meczy kibice będą mogli wrócić czterema pociągami m. in. w kierunku Gdańska, Krakowa, Katowic, czy Szczecina. Godziny trzech rozkładowych pociągów PKP Intercity odjeżdżających z Warszawy zostały zmienione tak, aby kibice po meczu zdążyli dotrzeć na dworzec. I tak pociąg TLK "Karkonosze" do Jeleniej Góry odjedzie
z dworca Warszawa Centralna o godz. 23:20, zamiast o 22:30. Pociąg TLK "Szczecinianin" odjedzie ze stacji Warszawa Wschodnia o 50 minut później czyli o 23:45. Natomiast skład TLK "Ustronie" do Kołobrzegu odjedzie ze stacji Warszawa Centralna o 23:50 zamiast o 23:00. Dodatkowo, dla wszystkich osób, które postanowią świętować do białego rana, przewoźnik przygotował 4 składy wyruszające w kierunku Przemyśla, Krakowa, Gdyni i Wrocławia.
Kibice, wybierający się na mecz Grecja - Rosja będą mogli skorzystać z trzech dodatkowych pociągów IR z Lublina, Łodzi i Białegostoku. Wszystkie pociągi, w tym również składy dodatkowe, będą kursowały do położonego w pobliżu Stadionu Narodowego Dworca Wschodniego. Dodatkowe pociągi umożliwią również wygodny powrót ze stolicy do domów. Wszystkie pociągi IR odjadą ze stacji Warszawa Wschodnia: o godz. 0.30 do Lublina, o godz. 0.38 do Łodzi i o godz. 1.10 do Białegostoku.
Zarówno we Wrocławiu, jak i w Warszawie czekać będą rezerwowe pociągi bisowe, gotowe do uruchomienia w każdej chwili po meczu.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz