Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro 2012 - Ukraińcy podsumowują rok

0
Podziel się

Ukraińskie władze oceniają pozytywnie przebieg przygotowań do Euro 2012 w tym roku. Najistotniejsze dla nich jest to, że UEFA potwierdziła, iż Mistrzostwa odbędą się w 4 miastach w tym kraju.

bEimSxkR

Minister sportu Jurij Pawlenko powiedział, że potwierdzeniem sukcesu w przygotowaniach jest grudniowa decyzja UEFA. Organizacja postanowiła, że Euro 2012 odbędzie się nie tylko w Kijowie, ale też w Doniecku, Charkowie i Lwowie. Zdaniem ministra, osoby odpowiedzialne za przygotowania zrealizowały swoje zadania. Jurij Pawlenko poinformował też, że w kończącym się roku z budżetu centralnego najwięcej wydano na modernizację Stadionu Olimpijskiego w Kijowie, gdzie ma się odbyć mecz finałowy Mistrzostw. Państwo wsparło także budowę obiektów w Charkowie i we Lwowie.

Z przygotowań zadowolone są też władze lokalne. Mer Doniecka Ołeksandr Łukianczenko przypomniał, że w tym roku oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie - Donbass Arena. Zakończono też modernizację pasa startowego i rozpoczęto budowę nowego terminalu lotniska.

bEimSxlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)