Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euromillions rozdało 46 milionów euro

0
Podziel się:

Już po raz piąty z rzędu wielka wygrana w międzynarodowej loterii Euromilions padła w Wielkiej Brytanii.

Euromillions rozdało 46 milionów euro
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)

Już po raz piąty z rzędu wielka wygrana w międzynarodowej loterii Euromilions padła w Wielkiej Brytanii. Tym razem skumulowana suma z 4 tygodni wyniosła prawie 46 milionów euro.

Na razie nieznany szczęściarz trzymał organizatorów loterii w napięciu od losowania wczoraj wieczorem do dziś.

Jest to już piąta brytyjska wygrana od stycznia. Wszystkie poprzednie były również skumulowane. Rekord wszechczasów - bank zawierający 185 milionów euro - rozbiła w lipcu ubiegłego roku skromna para emerytów ze Szkocji, państwo Weir (_ czyt. Łyje _) - nauczycielka i operator telewizyjny.

Więcej już w Euromillions wygrać nie można - tak stanowi statut loterii. Państwo Weir początkowo postanowili przeznaczyć większość tej sumy na cele dobroczynne, ale szybko zasmakowali w dostatnim życiu, kupując rezydencję i kilkanaście samochodów dla przyjaciół.

Euromillions to wspólne przedsięwzięcie loterii francuskiej, brytyjskiej i hiszpańskiej powstałe w lutym 2004 roku, poszerzone potem o udział loterii austriackiej, belgijskiej, irlandzkiej, luksemburskiej, portugalskiej i szwajcarskiej. Grać w nią mogą tylko mieszkańcy tych państw. Z wyjątkiem Szwajcarii, wygrane są wszędzie wolne od podatku. Losowanie odbywa się 2 razy w tygodniu w Paryżu.

O milionerach czytaj w Money.pl
O 18 proc. wzrósł majątek najbogatszych Wśród najbogatszych Brytyjczyków i osób prowadzących biznes w Wielkiej Brytanii brylują... Rosjanie i Hindus.
Tu mieszka najwięcej multimilionerów Słoneczna Kalifornia, Nowy Jork, Floryda to stany w których mieszka najwięcej bogaczy. Gdzie jeszcze jest ich dużo?
Takiej emerytury ZUS nigdy ci nie da Wojciech Fibak jesień życia zdecydował się spędzić w Monte Carlo, a Aldona Wejchert - w Szwajcarii. Zobacz gdzie pojechać, by mieć taki widok z okna.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)