Notowania

wiadomości
01.02.2012 12:57

Europa-mrozy-ofiary

Europa-mrozy-ofiary

Podziel się
Dodaj komentarz

Kolejne ofiary mrozu w Europie. W ciągu ostatniej doby z wychłodzenia zmarło co najmniej osiem osób. Od początku fali mrozów życie w ten sposób straciło ponad 60 mieszkańców Europy środkowo - wschodniej.
W ciągu ostatnich sześciu dni na Ukrainie zmarły z wychłodzenia 43 osoby. Większość z nich to ludzie bezdomni, jednak siedmioro zamarzło we własnych mieszkaniach. Ponad 800 Ukraińców zgłosiło się do lekarza z objawami wychłodzenia i odmrożeniami. Temperatura na Ukrainie spadła do około 30 stopni poniżej zera.
Na Słowacji z wychłodzenia zmarły dwie osoby, a w czeskim mieście Karwina znaleziono zamarzniętego bezdomnego mężczyznę. W Kotlinie Podtatrzańskiej słupek rtęci spadł do minus 32 stopni. Na kilku odcinkach tras krajowych w okolicach Martina i Popradu pękły szyny. Pociągi mają spore opóźnienia. Są problemy z dostawami prądu, wzrosło też zapotrzebowanie na gaz. Słowacki Przemysł Gazowniczy zapewnia jednak, że Słowacja nie odczuje skutków spadku dostaw rosyjskiego gazu, ponieważ w sytuacjach nadzwyczajnych możliwe jest czerpanie tego surowca z zasobników austriackich i czeskich.
Noclegownie na Słowacji i w Austrii sa przepełnione. We Vrakuni - jednej z dzielnic Bratysławy - postawiono 6 namiotów ogrzewanych piecykami koksowniczymi. Przez całą dobę otwarte są również dworce kolejowe. W miejscowości Scharding w Górnej Austrii strażacy mieli problemy z ugaszeniem pożaru gospodarstwa rolnego - w wężach zamarzała woda.
Stan zagrożenia ogłoszono na Węgrzech. Patrole policji, wyposażone w skutery śnieżne, odwiedzają samotnych, starszych ludzi. Węgierskie wojsko przekazało organizacjom charytatywnym kilkaset śpiworów. W wielu rejonach kraju zamknięto szkoły.
Opady śniegu zablokowały część autostrad i linii kolejowych w północnych Włoszech. Związane z tym utrudnienia komunikacyjne dotknęły mieszkańcow Bolonii i Mediolanu. Odnotowano tam najniższe temperatury od 27 lat.
Obfite opady śniegu i bardzo niskie temperatury sparaliżowały też życie na południu Francji. W departamencie Varrano nie miało prądu blisko17 tysięcy gospodarstw.
Na Korsyce bez prądu pozostaje 14 tysięcy rodzin. W całym regionie panują bardzo trudne warunki jazdy. Z powodu burzy śnieżnej na autostradzie A8 doszło do wypadku z udziałem kilku cięzarówek, w wyniku tego zrobił sie rano 20 kilomertowy korek. Dlatego też, wstrzymano ruch samochodów ciężarowych na wszystkich autostradach w regionie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz