Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opady
14.05.2010 10:55

Europa Środkowa - intensywne opady

Intensywne opady deszczu nadal nękają Środkową Europę. W wyniku gwałtowych burz i nawałnic wystąpiły z brzegów rzeki na Słowacji, Węgrzech i w Austrii.

Podziel się
Dodaj komentarz

W zachodniej i południowej Austrii deszcz pada już drugi dzień. W Alpach Tyrolskich policja zamknęła wiele dróg drugiej i trzeciej kategorii. Najgrorsza sytuacja utrzymuje się w okolicach Linzu, ale wszystkie międzynarodowe połączenia drogowe są przejezdne.

Na Słowacji obowiązuje drugi stopień zagrożenia powodziowego. Wezbrały rzeki Kysuc, Orawy, okolic Nitry. Alarm obowiązuje na rzekach Hornad, Torysa i Bodrog. Nawałnica, która przeszła w okolicach Zwolenia, zalała dziesiątki domów i gospodarstw rolnych. Szkody materialne szacuje się na kilkaset tysięcy euro. Żywioł zrywał dachy z domów, a nawet asfalt z dróg . Kilkaset razy musiała interweniować węgierska straż pożarna wzywana do zalanych domów, garazy i budynków gospodarczych na północy i wschodzie kraju. Najwięcej interwencji odnotowano w rejonie Komarna, Veszprem i Pesztu.

Policja wszystkich trzech krajów wydała ostrzeżenie dla kierowców. Podczas weekendu będzie nadal padać. Opady deszczu będą przesuwać się na wschód. Synoptycy zapowiadają burze z silnymi porywami wiatru. Na drogach trzeba zachować szczególną ostrożność.

Tagi: opady, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz