Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
11.10.2008 18:55

Europejskiego funduszu ratowania banków nie będzie

Prezydent Francji i kanclerz Niemiec zgodzili się, że to zły pomysł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

aktualizacja 18:55

*Nicolas Sarkozy namawiał Angelę Merkel, aby Niemcy podjęły ściślejszą współpracę z Francją w walce z kryzysem. Nie doszli jednak do porozumienia w sprawie wspólnego, europejskiego funduszu ratowania banków. *

Sarkozy musiał przyznać, że fundusz taki przysporzyłby _ gigantycznych problemów _ z koordynacją - w sytuacji, kiedy konieczne jest szybkie reagowanie w krajach europejskich, dotkniętych globalnym kryzysem rynków finansowych. Angela Merkel o funduszu europejskim od chwili powstania pomysłu nie chce słyszeć..

Otwierając wspólnie muzeum de Gaulle'a w Colombey-les-deux-Eglises, Nicolas Sarkoy i Angela Merkel uczcili 50. rocznicę historycznego spotkania w tej niewielkiej wsi ówczesnego prezydenta Francji i kanclerza Adenauera. Rozpoczęte w ten sposób pojednanie obu krajów było - według Nicolasa Sarkozy'ego - znakomitym przykładem dla dzisiejszej Europy, która musi wspólnie walczyć z kryzysem finansowym.

Sarkozy podkreślił, że Europa, wstrząsana bezprecendensowym światowym kryzysem, zachowa swoją jedność i zdolność do działania tylko wtedy, gdy Francja i Niemcy będą pracowały razem. Lekcja gaullizmu jest teraz bardziej aktualna niż kiedykolwiek - zaznaczył prezydent Francji.

Słowa Sarkozy'ego o jedności są odczytywane jako krytyka pod adresem Niemiec, które nie chciały się zgodzić na utworzenie europejskiego funduszu ratowania zagrożonych banków.

| DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KRYZYSIE NA RYNKACH: |
| --- |

Tagi: niemcy, angela merkel, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz