Notowania

wiadomości
12.05.2012 10:57

Fatima - rocznica objawien - uroczystosci

Fatima - rocznica objawień - uroczystości

Podziel się
Dodaj komentarz

Samochodami, autokarami i pieszo - setki tysięcy pielgrzymów z całego świata zjeżdżają do Fatimy. W tym portugalskim miasteczku rozpoczęły się uroczystości rocznicowe objawień maryjnych.
Tematem tegorocznej międzynarodowej pielgrzymki rocznicowej jest "Oto ja, służebnica pańska". Będzie jej przewodniczył włoski kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury. Policja szacuje, że w tym roku do Fatimy może przybyć nawet 300 tysięcy wiernych.
Już od wczesnego ranka w Sanktuarium odprawiane są msze w języku portugalskim. Pielgrzymi przeszli także w procesji do oddalonej o kilka kilometrów od świątyni Kaplicy Objawień, gdzie Matka Boska ukazała się pastuszkom w 1917 roku, przekazując im trzy tajemnice fatimskie. Odprawiane są także nabożeństwa w różnych językach.
Msza po polsku rozpocznie się o 13.30 miejscowego czasu (14.30 warszawskiego).
Oficjalna inauguracja dorocznych uroczystości pielgrzymkowych odbędzie sie o 18.30.. Trzy godziny później, po poświęceniu świec i różańców, wierni wezmą udział w tradycyjnej procesji ze świecami. Potem odbędzie się nocne nabożeństwo, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
Jutro rano w Kaplicy przy Sanktuarium zostanie odmówiony różaniec, a o 10.00 odprawiona będzie msza, po której nastąpi błogosławieństwo chorych i pożegnanie pielgrzymów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz