Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Filipiny: ponad 1200 ofiar

0
Podziel się
bEpFpNhN

1200 ofiar śmiertelnych po przejściu tajfunu Haiyun na Filipinach. Tak szacuje lokalny oddział Czerwonego Krzyża. Najbardziej ucierpiała środkowa część Filipin. Uczestnicy akcji ratowniczej skalę zniszczeń porównują do tych, które w 2004 roku wywołało tsunami na Oceanie Indyjskim.
Zniszczone budynki, zalane ulice miast i auta, które wiejący z prędkością ponad 300 km/h wiatr rzucił na terenach zielonych z dala od szos i parkingów. To obraz wysp, które doznały największych zniszczeń. Ponad milion ludzi zostało ewakuowanych, a żywioł dotknął w sumie aż 4 milionów osób w 39 regionach Filipin. Tajfun przeszedł też nad wyspą Bohol, które zaledwie w ubiegłym miesiącu nawiedziło trzęsienie ziemi o sile ponad 7 stopni w skali Richtera. W tymczasowych obozowiskach od czasu trzęsienia mieszkało tam ponad 5000 osób.
Wciąż nie ma informacji dotyczących wielu miejscowości, do których trudno jest dotrzeć ratownikom. Na kilku wyspach nie działają telefony. Zniszczone zostało też co najmniej jedno lotnisko.

IAR

bEpFpNiq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)