Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Filipiny: z wraku promu wycieka ropa

0
Podziel się:
bEswdJkR

Z wraku promu, który zatonął przedwczoraj u wybrzeży Filipin, wycieka ropa. Dotarła ona do przybrzeżnych wsi i łowisk rybackich, zagraża też miejscowościom wypoczynkowym Lapu-Lapu, Cordova i Talisay.
Ratownicy na razie nie są w stanie zatamować wycieku. W zbiorniku paliwa wraku, leżącego na głębokości 30 metrów, jest 120 tysięcy litrów ropy.
Trwają też poszukiwania ofiar piątkowej katastrofy. Jednostką, która zderzyła się ze statkiem, podróżowało ponad 800 osób. Zginęło 38 osób, a 81 uznaje się za zaginione.
Prom noszący nazwę "Święty Tomasz z Akwinu" zderzył się z transportowcem o ładowności 11 000 ton. Prom zatonął w ciągu kilkunastu minut. Ze względu na trudne warunki pogodowe, wczoraj zawieszono poszukiwania rozbitków. Według ratowników, szanse na odnalezienie żywych są minimalne.
Prom płynął z portu w Cebu do stolicy kraju, Manili. Do zderzenia z transportowcem doszło około 2 kilometrów od brzegu.
Katastrofy promów na Filipinach nie należą do rzadkości. Co roku ginie w nich średnio kilkaset osób. Do największej tego typu tragedii doszło tam w 1987 roku, kiedy wskutek zderzenia statku pasażerskiego z promem zginęło 4375 osób.

IAR

bEswdJlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)