Notowania

terroryści
09.02.2009 12:27

"Film z egzekucji Polaka to ważny element działań propagandowych terrorystów"

Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem w Collegium Civitas powiedział, że film z egzekucji Polaka to ważny element działań propagandowych terrorystów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krzysztof Liedel występując w Radiu Lublin podkreślił, że nie wolno pomagać terrorystom w tych działaniach. Wyjaśnił, że w sferze przemocy, wykorzystują oni przede wszystkim działania psychologiczne i propagandowe. Według eksperta, treść wypowiedzi Polaka jest przekazem terrorystów. Wykorzystali w tej sytuacji dwa elementy: rząd w Islamabadzie, który próbowali zdyskredytować w opinii międzynarodowej oraz zaangażowanie Polski w Afganistanie.

Krzysztof Liedel pochwalił polskie media, że zachowują się właściwie w obliczu tragedii polskiego inżyniera.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że nagranie z egzekucji Polaka w Pakistanie potwierdza najgorsze obawy. Dodał, że nagranie "wydaje się autentyczne".

Minister nie potwierdził natomiast informacji o odnalezieniu ciała Polaka. Radosław Sikorski podkreślił, że polski rząd użył wszelkich środków, aby doprowadzić do pomyślnego załatwienia sprawy przez władze Pakistanu. W pewnym momencie uwolnienie Polaka było już bliskie. Sikorski przyznał, że nie wie, dlaczego do tego nie doszło.

Tagi: terroryści, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz