Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finał The Tall Ships Races

0
Podziel się
bEpQoxjF

Szczecin - zlot żaglowców - regaty

Święto marynarzy, żaglowców i ludzi morza w Szczecinie. Dziś finał Zlotu Wielkich Żaglowców. Przy nadodrzańskich bulwarach przycumowały jednostki, które mają za sobą rejs z duńskiego Aarhus, przez Helsinki i łotewską Rygę. Jak zapowiada Christer Samuelsson, z Sail Training International, organizatora imprezy, tegoroczny finał regat, będzie bardzo emocjonujący. Świadczyć o tym może choćby liczba uczestników - 91 jednostek: jachtów i żaglowców. Ponad 3 200 ludzi na pokładach, z 36 narodowości.
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zapewnia, że miasto przygotowało się na wizytę rekordowej liczby turystów z Polski i ze świata.
Większość wielkich żaglowców już wpłynęła do Szczecina. Wciąż oczekiwany jest Shabab Oman, który po raz pierwszy zawinie do polskiego portu oraz szwedzki Göteborg.
Ceremoniał otwarcia dokona prezydent RP Bronisław Komorowski (godz.16), na pokładzie największego polskiego żaglowca "Daru Młodzieży". Na zakończenie części oficjalnej zabrzmią syreny wszystkich przybyłych do miasta statków.
Żaglowce i jachty będą gościły w Szczecinie do 6 sierpnia.

IAR

bEpQoxki
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)