Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Franciszek składa Żydom życzenia w Pesach

0
Podziel się:

Papież kolejny już raz wyraża nadzieję na dalsze pogłębienie relacji katolicko-żydowskich, które cechuje przyjaźń i wzajemny szacunek.

Franciszek składa Żydom życzenia w Pesach
(PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
bETlkswR

Żydzi przybyli do stolicy Imperium Rzymskiego przed chrześcijanami i są najstarszą wspólnotą Diaspory na świecie. Franciszek życzy z okazji tego wielkiego święta, ażeby _ Wszechmogący, który swój lud uwolnił z niewoli egipskiej, by zaprowadzić go do Ziemi Obiecanej, chronił go nadal nade wszystko od zła i towarzyszył mu swoim błogosławieństwem _.

Papież Franciszek złożył rzymskiej gminie żydowskiej życzenia z okazji rozpoczynającego się święta Pesach. Papież kolejny już raz wyraża nadzieję na dalsze pogłębienie relacji katolicko-żydowskich, które cechuje przyjaźń i wzajemny szacunek. A na zakończenie prosi o modlitwę w swojej intencji.

Rzymska gmina żydowska jako pierwsza zaraz po wyborze nadesłała nowemu papieżowi gratulacje i zapewniła o woli kontynuowania dialogu, prowadzonego z powodzeniem przez poprzedników - Jana Pawła II i Benedykta XVI.

bETlkswT

W odpowiedzi na życzenia papież Bergoglio zaprosił władze gminy z głównym rabinem Riccardo Di Segnim na inaugurację swego pontyfikatu we wtorek 19 marca, a następnego dnia przyjął na specjalnej audiencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież napisał do wiernych. Na Twitterze Wiadomości od Franciszka dotyczą posługi biskupa Rzymu i obowiązków chrześcijan. Zredagowano je w kilku językach, między innymi po polsku.
iPapad, czyli papież Franciszek też ma swój tablet Ofiarodawcy przygotowali też specjalną dedykację, którą zamieścili na tablecie dla papieża. Jak ona brzmi?
Papież Franciszek zaskakuje wiernych. Zobacz, czym Jorge Mario Bergoglio jako pierwszy papież przyjął imię na cześć św. Franciszka z Asyżu, zwanego też Biedaczyną z Asyżu.
bETlksxu
KOMENTARZE
(0)