Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja-Afryka Północna-imigracja

0
Podziel się

Choć Francja nie jest na pierwszej linii państw, do których płyną uchodźcy z Afryki Północnej, to popiera Włochy domagające się pomocy Unii Europejskiej. Paryż zdaje sobie doskonale sprawę, że wielu uchodźców, zwłaszcza z Tunezji, marzy o dostaniu się poprzez Włochy do Francji.

bEiRBisB

To nie przypadek, że francuski minister spraw wewnętrznych udał się do Rzymu już na początku kryzysu libijskiego, by rozmawiać z włoskim ministrem o imigracji z Afryki Północnej. Brice Hortefeux powtarzał tam wielokrotnie, że "przemiany polityczne w Północnej Afryce nie mogą stać się źródłem nowej fali nie kontrolowanej imigracji". Francuski minister wie, że liczni imigranci, zwłaszcza pochodzący z Tunezji, mają już we Francji swych bliskich, znają doskonale język francuski. Francja byłaby dla nich naturalnym miejscem do osiedlenia się w Europie.
Brice Hortefeux wie również, że szerokie otwarcie drzwi dla imigrantów może spowodować kataklizm polityczny w postaci dojścia do władzy nacjonalistycznego Frontu Narodowego. Dlatego Francja, podobnie jak Włochy, domaga się, by Unia Europejska masowo wsparła gospodarkę krajów Afryki Północnej i by równocześnie "uszczelnione" zostały południowe granice Unii.

bEiRBite
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)