Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja-Romowie-kolejne wyjazdy-ministrowie

0
Podziel się

Mimo protestów i trwającej obecnie wizyty rumuńskich ministrów, Francja odesłała do Rumunii kolejnych Romów. Francuski rząd chce nawet w najbliższych dniach przyspieszyć deportacje nielegalnych imigrantów.

bEiQhfVh

Do Rumunii odleciały dwa kolejne samoloty z Romami. Pierwszy z nich, ze 150 osobami na pokładzie, wystartował z lotniska imienia Charlesa de Gaulle'a pod Paryżem, drugim odleciało z Lyonu stu Romów.
Te nowe wyjazdy odbywają się w moemncie, gdy w Paryżu goszczą Valentin Mocanu, rumuński sekretarz stanu do spraw integracji Romów, oraz Dan Valentin Fatuloiu, sekretarz stanu do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego. Obaj przyjechali do Paryża właśnie po to, by rozmawiać z tutejszymi politykami o losie przebywających we Francji Romów. Spotkali się z ministrami spraw wewnętrznych, imigracji i spraw europejskich. Obie strony wyraziły wolę rządów Francji i Rumunii "lepszego kontrolowania migracji i wzmocnienia polityki integracji ubogiej ludności".
Valentin Mocanu przestrzegł jednak Francję przed możliwą - jego zdaniem - tendencją do antyrasistowskich wybyryków wobec Romów.

bEiQhfVK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)