Notowania

wiadomości
01.06.2011 12:12

Francja - Libia - Le Figaro

Francuski dziennik "Le Figaro" publikuje dramatyczny bilans rozprawy pułkownika Kadafiego z jego przeciwnikami politycznymi w Libii. Francuskie Ministerstwo Spraw zagranicznych ostrzega, że ze strony libijskiego dyktatora można się spodziewać najgorszego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tylko w samym Trypolisie, w ciągu trzech miesięcy, 10 tysięcy osób zginęło w wyniku represji ze strony sił lojalnych wobec pułkownika Kadafiego, który nie cofnie się przed niczym, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienie się w Trypolisie buntu przeciwko jego dyktatorskim rządom.
Aresztowania i masowe egzekucje w biały dzień, na ulicach miasta gwałty, uprowadzenia i masowe groby - to terror, który stosuje dyktator. "Le Figaro" opisując zbrodnie popełnione przez Kadhafiego powołuje się na informacje uzyskane od osób, którym udało się uciec, od organizacji obrony praw człowieka, ze źródeł dyplomatycznych oraz wywiadów państw zachodnich.
Francuski MSZ stwierdza, że pułkownik Kadafi stosuję strategię "spalonej ziemi", bezlitośnie mordując i niszcząc jakiekolwiek próby sprzeciwu. W stolicy w ciągu ostatnich trzech miesięcy aresztowano 20 tysięcy osób. Policja i siły bezpieczeństwa zatrzymują osoby pochodzące ze wschodniej części kraju. W represjach biorą udział pospolici przestępcy zwolnieni z więzień. Powodem zatrzymania może być oglądanie telewizji Al.-Jezira. Aresztowane osoby używane są jako żywe tarcze w rejonach będących celem nalotów ze strony NATO. Kadhafi wydał rozkaz niszczenia zapasów krwi w szpitalach Trypolisu.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz