Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja - rekordowy rok dla muzeów

0
Podziel się

Zeszły rok był rekordowym dla francuskich placówek muzealnych. Zmienia się także publiczność odwiedzająca wystawy stałe i czasowe.

bEhWGqmt

Wszelkie rekordy popularności bije największe muzeum świata - Luwr, który, podobnie jak rok wcześniej odwiedziło 8 i pół miliona gości, czyli 27 tysięcy osób dziennie, co wyjaśnia tasiemcowe kolejki ciągnące się zawsze przed wejściem do słynnego muzeum. Taki wynik osiągnięto mimo strajku na początku grudnia, kiedy to Luwr był zamknięty.

Także rekordowa liczba zwiedzających, 3 miliony, przybyła do jednej z najważniejszych na świecie placówek muzealnych specjalizujących się w twórczości impresjonistów, do Muzeum d'Orsay.

2009 był najlepszym w historii Centrum Pompidou - Beasbourg, które po remoncie zwiedziło 3 i pół miliona osób i to mimo miesięcznego strajku w listopadzie i w grudniu. Coraz więcej osób odwiedza jedno z najbardziej niezwykłych i najmłodszych paryskich muzeów Quai Branly, gdzie poza stałymi ekspozycjami pokazującymi sztukę obydwu Ameryki, Afryki, Azji i Oceanii powodzeniem cieszą się wystawy czasowe -"Wiek jazzu", "Tarzan" czy "Teotihuacan - miasto bogów".

bEhWGqmW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)