Notowania

francja
03.10.2010 15:17

Francja - Sarkozy - Benedykt XVI

W piątek 8 października Benedykt XVI przyjmie w Watykanie prezydenta Francji Nikolasa Sarkozy'ego. Papież zaprosił do Rzymu francuskiego przywódcę na początku września, by porozmawiać z nim o polityce władz w Paryżu wobec imigrantów, w tym zwłaszcza Romów. Watykan skrytykował decyzję Francji o wydaleniu Romów poza granice kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Francuski tygodnik "Journal du Dimanche" pisze, że w Pałacu Elizejskim z wielkim niezadowoleniem przyjęto krytykę ze strony papieża Benedykta XVI polityki władz francuskich wobec Romów. Według gazety, wizyta Sarkozy'ego w Watykanie ma służyć poprawie relacji Francji ze Stolicą Apostolską i stworzyć okazję, by "wyjaśnić różnice poglądów" w tej sprawie.
"Journal du Dimanche" pisze, że audiencja u Benedykta XVI ma także zmienić wizerunek Nicolasa Sarkozy'ego w oczach francuskich katolików. Nicolas Sarkozy, który prowadzi życie dalekie od katolickich zasad, stracił w oczach tego elektoratu sporo punktów - pisze dziennik. Najpierw przyczynił się do tego rozwód Sarkozy'ego, potem kolejne małżeństwo z Carlą Bruni, wreszcie afery związane z osobami ministra kultury Frederica Mitterranda i syna prezydenta Jeana Sarkozy'ego. To wszystko sprawia, że tylko połowa elektoratu katolickiego ma dobrą opinię o Nicolasie Sarkozym - jego poprzedników - Chiraca i Giscarda d'Estaing popierało o dwadzieścia procent więcej - dodaje "Journal du Dimanche".

Tagi: francja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz