Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja - urodziny "Dziennik Mickey"

0
Podziel się

"Dziennik Mickey" obchodzi dzisiaj 75 rocznicę urodzin. Gazeta poświęcona legendarnej postaci z kreskówki Walta Disneya, czytana jest we Francji przez cztery pokolenia.

bEgxYJoB

Pismo wychodzi w nakładzie niemal 150 tysięcy egzemplarzy i w epoce DVD i internetu jest prawdziwym fenomenem oraz symbolem, że słowo pisane nie zostało jeszcze pogrzebane. "Dziennik Mickey" przeznaczony jest dla czytelników w wieku od 8 do 13 lat. "Dziennik Mickey" po raz pierwszy został opublikowany w 1934 roku i ukazuje się do dzisiaj z przerwą w latach 1943-1952. Redaktor naczelny "Journal de Mickey" cieszy się, że jego pismo jest ogniwem łączącym dzisiejsze ośmiolatki z ich pradziadkami.

Czasopismo publikuje nie tylko komiksy z bohaterami filmów Walta Disneya, ale także prace znanych autorów francuskich. Obok aktualnych informacji bieżących pismo przynosi także bogaty dział reportaży. W jubileuszowym wydaniu znaleźć można przedruki dwóch pierwszych numerów, z 1934 roku i z 1952, kiedy to "Journal de Mickey" zaczął się ponownie ukazywać po dziewięcioletniej przerwie.

bEgxYJpe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)