Notowania

izrael
07.01.2009 19:11

Francja ma plan rozejmu w Gazie. Izrael nie mówi "nie"

Hamas oświadczy, że na propozycjami Nicolasa Sarkozy'ego nadal dyskutuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Izrael patrzy _ pozytywnie _ na francusko-egipski plan rozejmu, Hamas nadal nad nim dyskutuje. Takie oświadczenia wydały dwie strony konfliktu, po wypowiedzi prezydenta Francji.

Nicolas Sarkozy stwierdził, że Izrael i Autonomia Palestyńska zaakceptowały plan rozejmu. Egipsko-francuski plan zakłada wstrzymanie ognia na określony czas, aby do Palestyńczyków w Strefie Gazy dotarła pomoc humanitarna.

Władze Autonomii i Izraela mają omówić kwestie bezpieczeństwa na granicy Egiptu i Strefy. Izrael od początku twierdzi, że głównym warunkiem jakiegokolwiek porozumienia jest zablokowanie dostaw broni i amunicji dla Hamasu, które są przemycane tunelami pod granicą.

Nie wiadomo, czy w planie znalazły się inne żądania wysuwane przez obie strony konfliktu. Izrael chce gwarancji Hamasu, że wstrzyma ataki rakietowe na miasta przy granicy Strefy Gazy. Hamas chce z kolei, aby Izrael otworzył granice.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Pomoc dla Gazy. Będzie korytarz humanitarny ]( http://news.money.pl/artykul/pomoc;dla;gazy;bedzie;korytarz;humanitarny,214,0,413142.html )
* [ Strefa Gazy: Izrael nasila ostrzał. Są ofiary ]( http://news.money.pl/artykul/strefa;gazy;izrael;nasila;ostrzal;sa;ofiary,120,0,413048.html )
* [ Strefa Gazy: coraz więcej ofiar ]( http://news.money.pl/artykul/strefa;gazy;coraz;wiecej;ofiar,208,0,412880.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz