Francja mistrzem Europy w piłce ręcznej

0

Reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo Europy w piłce ręcznej mężczyzn. "Trójkolorowi" pokonali w finalowym meczu Chorwatów 25:21.

Chorwatom nie udało się wziąć rewanżu za ubiegłoroczne mistrzostwa świata, kiedy w finale takze ulegli Francuzom. Podopieczni Claude'a Onesty znów okazali się lepsi, zdobywając trzecie trofeum z rzędu - po mistrzostwie olimpijskim i mistrzostwie świata.

Po pierwszej, wyrównanej połowie, w wiedeńskiej Stadthalle był remis 12:12. Początek drugiej połowy należał do Francuzów, którzy szybko odskoczyli rywalom na cztery bramki. Chorwaci pieczołowicie odrabiali straty, na kwadrans przed końcem meczu zostały im jeszcze dwa gole (16:18). "Trójkolorowi" wytrzymali jednak napór rywali, i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

W zespole Francji najskuteczniejszy był Nikola Karabatic, który zdobył 6 bramek. W ekipie Chorwacji 7 goli strzelił Vedran Zrnić.

Brązowe medale z wiednia przywioza piłkarze ręczni Islandii, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali dziś Polaków 29:26.