Notowania

francja
21.11.2008 17:10

Francja: Nie wywieramy presji na Czechy ws. Traktatu Lizbońskiego

Francja ma nadzieję, że Czechy ratyfikują Traktat Lizboński przed objęciem prezydencji Unii Europejskiej. Rzecznik prasowy francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprzecza jednak, by jego kraj chciał wywierać w tej sprawie jakąkolwiek presję na rząd w Pradze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Francuski MSZ wydał oświadczenie, w którym bardzo pozytywnie ocenia ratyfikację Traktatu Lizbońskiego przez Szwecję. Oświadczenie podkreśla ważność faktu, że ratyfikacji tej dokonał kraj, który będzie sprawował niedługo prezydencję Unii.

Eric Chevallier, rzecznik prasowy ministerstwa, odpowiedział na pytanie Polskiego Radia, czy oświadczenie to nie jest formą presji na Czechy, które będą sprawować prezydencję Unii przed Szwecją i które Traktatu jeszcze nie ratyfikowały.

"Nie tracimy nadziei, że mogą zajść pozytywne zmiany w tej sprawie przed 31 grudnia. Wolelibyśmy, by Traktat został ratyfikowany, jednak nie wywieramy żadnej presji. Uważamy, że Czechy mogą sprawować świetną prezydencję nawet, jeśli nie będzie ratyfikacji przed końcem roku."

Tagi: francja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz