Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja też zamyka ambasady

0
Podziel się
bEpARrcR

Francja, w ślad za Stanami Zjednocznymi i Wielką Brytanią, zamyka ze względów bezpieczeństwa swoja placówkę. MSZ w Paryżu poinformowało, że jutro nieczynna będzie placówka w Jemenie.
Z powodu wzrostu zagrożenia terrorystycznego Stany Zjednoczone zapowiedziały, że zamkną jutro niektóre swoje ambasady, m.in. w Afganistanie, Egipcie, Iraku i Libii. Wydano także ostrzeżenie dla podróżujących Amerykanów. W obawie przed atakiem terrorystycznym przez dwa dni nieczynna będzie także brytyjska ambasada w Jemenie.
Decyzje te mają związek z doniesieniami wywiadu, że Al-Kaida i współpracujące z nią organizacje planują ataki terrorystyczne między 3 i 31 sierpnia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.
Także Interpol ostrzega przed możliwością wzrostu aktywności terrorystycznej. Alert wydano dla wszystkich państw członkowskich tej organizacji. Ostrzeżenie ma związek z ostatnimi przypadkami masowych ucieczek z więzień m.in. w Iraku, Pakistanie i Libii. Zbiegły z nich setki terrorystów oraz innych kryminalistów. Zdaniem Interpolu, za tymi ucieczkami stoi Al-Kaida

IAR

bEpARrdu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)