Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francuskie media dzielą skórę na europejskim niedźwiedziu

0
Podziel się
bDzSGcNx

Francja i Niemcy wychodzą z brukselskiego fiaska obronną ręką. Unia i Wielka Brytania to przegrani debaty o budżecie. To komentarze prasy nad Sekwaną, dotyczące unijnego szczytu.
"W Brukseli oficjalnie dano początek zjawisku, które można nazwać europejską chorobą" - stwierdza "Le Parisien". Dziennik - podobnie jak inne francuskie media - podkreśla, że na szczycie w stolicy Belgii interesy narodowe zatriumfowały nad poczuciem wspólnego dobra europejskiego.
"Cameron przybył do Brukseli, żeby ciąć budżet w maksymalny sposób. Proponował zmniejszenie liczby pracowników administracji, Wspólnej Polityki Rolnej i ograniczenie polityki spójności. Ale ani miauknął na temat 4-miliardowej ulgi, jaką Brytyjczycy cieszą się od 1984 roku" - z satysfakcją podkreśla francuska prasa.
"Hollande wygrał dla Francji co się dało, czyli finanse na rolnictwo, ale przegrał Europę. Sukces prezydenta Francji był możliwy dzięki sojuszowi z Polską, co było znakomitym pociągnięciem" - stwierdza francuska prasa, która podkreśla, że duet Merkel - Hollande też ma swoje ograniczenia. Trudno jednak mówić o nowym układzie, który stacja telewizyjna France 24 nazywa "Merkenon" lub "Camerkel", czyli o osi Londyn - Berlin.

Informacyjna Agencja Radiowa

bDzSGcOa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)