Notowania

polska
25.11.2008 16:02

Francuskie MSZ potępiło fakt oddania strzałów w obecności prezydentów Gruzji i Polski

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło fakt oddania strzałów w obecności prezydentów Gruzji i Polski. Władze Francji otrzymają w najbliższych dniach szczegółowy raport obserwatorów Unii Europejskiej na temat okoliczności niedzielnego incydentu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Eric Chevallier, rzecznik prasowy francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podkreślił trudności związane z faktem, że na miejscu nie było obserwatorów Unii Europejskiej. Zdaniem rzecznika, niedzielny incydent dowodzi o konieczności dopuszczenia unijnych obserwatorów do wszystkich miejsc, gdzie mieli oni być rozmieszczeni zgodnie z porozumieniem o zawieszeniu broni.

Na pytanie Polskiego Radia o to, kto uniemożliwia pełne rozmieszczenie obserwatorów, rzecznik MSZ-u sprecyzował, że chodzi tu o milicję osetyjską i abchaską, a także "prawdopodobnie o siły kraju, który ma dwustronne umowy z tymi obszarami, czyli Rosji - podkreślił Chevallier. Jego zdaniem, prezydent Gruzji i jego goście mają "oczywiście prawo do poruszania się po całym terytorium tego kraju".

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz