Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

G20 ma chronić przed kolejnym kryzysem

0
Podziel się:

- To nieprawda, że kryzys już za nami - uważa szef MFW Dominique Strauss Kahn.

G20 ma chronić przed kolejnym kryzysem
(ec.europa.eu)

Uprzemysłowione państwa grupy G20 przyjęły metody mające zapobiegać globalnym kryzysom gospodarczym. Nowy system monitorowania działań obejmie wszystkie kraje członkowskie.

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych grupy G20 zgodzili się, że gospodarki poszczególnych krajów mogą stanowić zagrożenie dla globalnej ekonomii. Jako przykład wskazywany jest często kryzys finansów, który rozpoczął się w USA, a potem rozlał się na cały świat. Dlatego w interesie wszystkich krajów jest pilnowanie pojedynczych gospodarek, zwłaszcza tych największych.

Nieoficjalnie mówi się więc, że najdokładniej będą sprawdzane więc takie kraje jak USA, Chiny, Japonia i Francja. - _ To bardzo ważne _ - mówił szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego. - _ Wielu uważa, że kryzys jest już za nami, ale to nieprawda. Być może najgorsze już minęło, ale nadal pozostaje wysokiebezrobocie, czy długi poszczególnych państw _ - podkreślał Dominique Strauss Kahn.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t20077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;przecena;nieruchomosci;w;irlandii,106,0,813162.html) Wielka przecena nieruchomości w Irlandii Na aukcjach można kupić mieszkania i domy nawet cztery razy taniej niż trzy lata temu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t92491.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;uspokaja;nie;potrzebujemy;gotowki,145,0,807313.html) Portugalia uspokaja: Nie potrzebujemy gotówki Lizbona zdementowała doniesienia o negocjacjach w sprawie kolejnej transzy pomocy finansowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)