Notowania

wiadomości
28.03.2011 21:14

Gabinet Cieni o polskiej prezydencji w UE

Niedopuszczenie do ukształtowania się Europy dwóch prędkości powinno być jednym z ważniejszych zadań polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - uważają przedstawicielki Gabinetu Cieni, powołanego przez kobiety skupione wokół Kongresu Kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem eurodeputowanej Danuty Hubner - premiera w tym gabinecie, Europa potrzebuje wzrostu, który będzie tworzył nowe miejsca pracy i zwiększał naszą konkurencyjność poprzez inwestycje w kreatywność. Chodzi o to, by innowacyjność stała się udziałem przeciętnego małego przedsiębiorcy, by system edukacji i zatrudnienia mógł wyławiać talenty i by to wszystko co kreatywne i innowacyjne można było finansować. Zamiast Europy "dwóch prędkości" proponujemy Europę wielkiej prędkości, która zadziwi świat i będzie się rozwijać - mówiła Danuta Hubner po dzisiejszym posiedzeniu Gabinetu Cieni.
Danuta Hubner zwróciła też uwagę na rolę polskiej prezydencji w przygotowaniu unijnego budżetu na wiele lat. Według Gabinetu Cieni byłoby bardzo dobrze, by Polska podkreślała, że potrzebujemy budżetu inwestycyjnego, który przyniesie wzrost, stałe, nowe miejsca pracy, które nie będą jutro utracone dla Chin.
Danuta Hubner podkreśliła, że bardzo ważne jest promowanie interesów całej Europy. Nie wolno postrzegać prezydencji Polski jako okazji do załatwiania wszystkich ważnych dla Polski spraw -przestrzega prezydent w Gabinecie Cieni.
Gabinet Cieni zwraca też uwagę na dbanie o bezpieczeństwo elektrowni jądrowych oraz o to, by w Europie panowała równość, otwartość oraz zróżnicowana polityka zatrudnieniowa. Chodzi między innymi o wspieranie wykluczonych i korzystne rozwiązania pomagające na łączenie ról zawodowych i wychowawczych.
Wśród członkiń Gabinetu Cieni znajdują się między innymi Henryka Bochniarz, Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Środa, Lena Kolarska Bobińska, Kazimiera Szczuka, Henryka Krzywonos i Małgorzata Fuszara.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz