Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gala Wolontariatu

0
Podziel się

Kilkoro wyróżniających się wolontariuszy otrzyma wieczorem symboliczne statuetki - nagrody za bezpłatną pracę  na rzecz innych.

bEgIksqJ

Przyznano je w konkursie "Barwy Wolontariatu", zorganizowanym po raz ósmy przez Centrum Wolontariatu. Nagrody zostaną wręczone podczas dorocznej Gali Wolontariatu, w której weźmie udział prezydentowa Maria Kaczyńska.

Jak podają organizatorzy, konkurs "Barwy Wolontariatu" i uroczystość wręczenia nagród to okazja, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z wieloma organizacjami, środowiskami i osobami prywatnymi. Zgłoszeń do konkursu dokonywały organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje i przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, oraz osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

Celem organizatorów jest ukazanie wielobarwności działań społecznych. Chodzi o podkreślenie aktywności wolontariuszy, tych którzy pomagają na przykład w pracach biurowych, jak i tych, którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników, którzy pomagają w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, jak i tych, którzy na co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

bEgIksqL

Podczas Gali Wolontariatu wystąpią między innymi Halina Młynkowa i Zbigniew Wodecki.

bEgIksrm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)