Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Gazeta Prawna" - spółdzielnie mieszkaniowe- wykup mieszkań

0
Podziel się

Od przyszłego roku przekształcanie lokali będzie droższe - czytamy w "Gazecie Prawnej". Lokatorzy, którzy zdecydują się na złożenie wniosku o wykup mieszkania po 30 grudnia, będą musieli liczyć się z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

bDatDIPp

Gazeta zwraca uwagę, że zgodnie z przyjętym przez rząd projektem nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych o dodatkowych kosztach przekształcenia będą decydować sami członkowie spółdzielni.
Wystarczy, że za takim rozwiązaniem opowie się dwie trzecie obecnych na walnym zebraniu. Jeżeli natomiast walne zgromadzenie nie podejmie żadnej uchwały, to lokatorzy za przekształcenie mieszkań nadal będą płacili symboliczną złotówkę. Cena mieszkań lokatorskich będzie zależała od tego, ilu członków danej spółdzielni przekształciło już swoje mieszkanie.
" Gazeta Prawna" przypomina, że takie rozwiązanie jest wynikiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który pod koniec ubiegłego roku orzekł, że wykup mieszkań lokatorskich za złotówkę, jest niezgodny z Konstytucją.

"Gazeta Prawna"/iar/mf/orzechowska

bDatDIPS
KOMENTARZE
(0)