Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
30.06.2006 02:14

"Gazeta Wyborcza" - dzieła papieża w każdej szkole

Resort Edukacji chce kupić 15-tomowy zbiór dzieł Jana Pawła II dla wszystkich liceów i techników w kraju. Koszt dla budżetu państwa to prawie 19 milionów złotych. Informację o zamiarze zakupu tych książek potwierdziła "Gazecie Wyborczej" rzeczniczka MEN. Zaznaczyła jednak, że wszystko będzie zależało do możliwości finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik ustalił, że ofertę sprzedaży dzieł papieża dla szkół złożyło ministerstwu krakowskie wydawnictwo M, które kupiło od Watykanu prawa autorskie. 15-tomowy zbiór "Jan Paweł II - dzieła zebrane" to jeden z jego najnowszych projektów realizowany z ogromnym rozmachem. Patronat nad zbiorem objął metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz i prezydent Lech Kaczyński.
Dwa pierwsze tomy - z encyklikami i adhortacjami polskiego papieża - można będzie kupić jeszcze w tym roku.
Pomysł zakupu papieskich dzieł dla szkół krytycznie ocenia w rozmowie z "Gazetą" Cezary Gawryś z katolickiego miesięcznika "Więź". Publicysta tłumaczy, że "Dzieła zebrane" to zbiór niezwykle trudnych, specjalistycznych tekstów, do których odbioru młodzież nie jest przygotowana. "Szkolnym bibliotekom przydałby się być może mniej obszerny wybór bardziej przystępnych tekstów papieskich" - proponuje Gawryś.

"Gazeta Wyborcza"/pietruszka/jędras

Tagi: papież, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz