Notowania

gazeta wyborcza
09.01.2009 00:20

"Gazeta Wyborcza" - Kryzysowe medaliki

"Gazeta Wyborcza" pisze o handlu medalikami z wizerunkiem Matki Boskiej, której mają chronić przed skutkami kryzysu. Sprzedaje je przez internet Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej imienia Piotra Skargi, które tworzą działacze związani z "Naszym Dziennikiem" i LPR. Ten sam medalik - za darmo - rozpowszechniają księża misjonarze, którzy propagują w Polsce kult Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik pisze, że stowarzyszenie w reklamach, które można znaleźć w internecie przekonuje, że medalik ma chronić wiernych przed skutkami kryzysu gospodarczego. Kosztuje "co łaska" - w przesyłce znajduje się wypełniony druk przekazu pieniężnego. Dziennikarzom "Gazety Wyborczej" udało się go kupić za 10 złotych.
Ksiądz Arkadiusz Zakręta, wizytator polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy uważa działania stowarzyszenia za wysoce niemoralne. "Objawienia Matki Bożej, z którymi związany jest medalik, miały charakter religijny. Nie ma to nic wspólnego z kryzysem gospodarczym, szukaniem pracy czy spłacaniem kredytów" - mówi "Gazecie Wyborczej"
Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza"/IAR/kry/jp

.

Tagi: gazeta wyborcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz