Notowania

prezydent
25.11.2008 23:03

"Gazeta Wyborcza" - Prezydent broni szefa ochrony

Jeżeli na skutek incydentu w Gruzji rząd zwolni szefa prezydenckiej ochrony to prezydent może w ogóle z niej zrezygnować - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Dziennik pisze, że otoczenie prezydenta obawia się, że Krzysztof Olszowiec będzie kozłem ofiarnym niedzielnego incydentu w Gruzji, gdy w pobliżu Lecha Kaczyńskiego rozległy się strzały.

Podziel się
Dodaj komentarz

Olszowiec pracuje u boku Lecha Kaczyńskiego od 1991 roku i jest jednym z niewielu ludzi, do których prezydent ma pełne zaufanie. Może on wchodzić do prywatnych apartamentów w Pałacu Prezydenckim. Tego zaszczytu nie dostępują nawet niektórzy prezydenccy ministrowie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Dziennik pisze, że odpowiedzialne za ochronę głowy państwa Biuro Ochrony Rządu podlega formalnie MSWiA. Teoretycznie rząd mógłby zwolnić Olszowca, który towarzyszył prezydentowi w Gruzji, ale nie było go przy Kaczyńskim w momencie oddawania strzałów. Wraz z innymi oficerami BOR utknął na końcu kolumny aut. W czasie incydentu podobno próbował dodzwonić się do głowy państwa, ale ten nie mógł odebrać.
"Incydent w Gruzji to nie jego wina" - mówią o Olszowcu źródła z otoczenia prezydenta. Ich zdaniem za wszystko, co się działo podczas wizyty za granicą, w 95 procentach odpowiadają miejscowi.

"Gazeta Wyborcza"/kry/dyd

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz