Notowania

msz
24.06.2010 22:26

"Gazeta Wyborcza" Cień Kaczyńskiego nad MSZ

"Gazeta Wyborcza" donosi o obawach resortu spraw zagranicznych, zwycięstwa w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego. Według rozmówców gazety, może to pokrzyżować plany ministerstwa co do obsadzenia placówek dyplomatycznych w Moskwie, Kijowie, czy Mińsku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Opowiedziało o tym "Gazecie Wyborczej" kilku rozmówców z MSZ, choć rzecznik resortu Piotr Paszkowski twierdzi, że nie ma jeszcze kandydatów na ambasadorów w tych krajach. Z informacji dziennika wynika, że minister Radosław Sikorski prowadzi rozmowy z potencjalnymi kandydatami na szefa placówki w Moskwie. Wśród nich mają być politycy większego kalibru, w tym ludzie lewicy. W MSZ panuje przekonanie, że ambasadora w Moskwie Jerzego Bahra powinien zastąpić ktoś ze znanym tam nazwiskiem, ale niekoniecznie zawodowy dyplomata. Podobna sytuacja jest w placówkach w Mińsku i Kijowie.
Kilka wysoko postawionych osób w MSZ, z którymi dziennikarze gazety rozmawiali, obawia się, że ewentualne zwycięstwo Kaczyńskiego może oznaczać, że znów
rozpęta się wojna o ambasadorów między MSZ a Pałacem Prezydenckim. Tak było za czasów Lecha Kaczyńskiego, który zwlekał z podpisywaniem nominacji i listów uwierzytelniających, forsował swych kandydatów i blokował ludzi wskazywanych przez Sikorskiego.
Więcej w "Gazecie Wyborczej"

IAR/"Gazeta Wyborcza"/lm/nyg

Tagi: msz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz