Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazeta wyborcza
09.06.2007 05:05

"Gazeta Wyborcza" Polskie wojsko zostaje w Iraku

Obecnie przygotowywana zmiana polskiego kontyngentu w Iraku nie będzie ostatnią. Polscy żołnierze zostaną w ogarniętym konfliktem kraju prawdopodobnie do 2008 roku, mimo że z nieoficjalnych informacji wynikało, że ich misja miała już wygasnąć - pisze "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz

Dowództwo polskiej wielonarodowej dywizji przygotowuje już zmiany, które mają uczynić utrzymanie naszych wojsk mniej kosztownym - czytamy w artykule. Od lipca polska strefa zostanie zredukowana do jednej prowincji, a niemal cały kontyngent ma przenieść się do bazy w Diwaniji. Z nieoficjalnych doniesień wynika też, że w skład wielonarodowej dywizji będą wchodzic oprócz Polaków Ukraińcy, Rumuni i Salwadorczycy. Bazę w al-Kut przejmą natomiast Gruzini - pisze dziennik.
Tego typu zmiany wskazują na to, że w Iraku pozostaniemy dłużej, niż przypuszczano - uważa jeden z wysokich rangą oficerów sztabu generalnego. Ponadto według rozmówców "Gazety Wyborczej" misja w Iraku jest relatywnie tania i dlatego polskie ministerstwo obrony jest w stanie prowadzić operację zarówno w Iraku, jak i Afganistanie.

"Gazeta Wyborcza"/mn/dabr

Tagi: gazeta wyborcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz