Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gazprom zatwierdził porozumienie

0
Podziel się
bEhznPPF

Rosyjski Gazprom potwierdził zawarcie porozumienia w sprawie dostaw gazu do Polski. Oświadczenie Gazpromu jest podobnie brzmiące jak informacja dla prasy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, lecz zawiera pewne niuanse.
Oba oświadczenia informują, że porozumienie przewiduje przedłużenie dotychczasowego kontraktu na dostawy gazu z Rosji do Polski do 2037 roku. Według Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zwiększenie dostaw już od tego roku może dojść maksymalnie do poziomu 10 miliardów 200 milionów metrów sześciennych gazu rocznie. Natomiast oświadczenie Gazpromu mówi o możliwości zwiększenia dostaw gazu do maksymalnie 11 miliardów metrów sześciennych rocznie.
Oświadczenia obu spółek informują, że porozumienie "przewiduje przedłużenie kontraktu" na przesył gazu przez terytorium Polski Gazociągiem Jamalskim do krajów Europy Zachodniej do 2045 r. Informacja podana przez polską firmę zawiera frazę: "na dotychczasowych warunkach", której nie ma w oświadczeniu Gazpromu.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapewnia też, że zostały rozwiązane "problemy przesyłu gazu" przez terytorium Polski i "działalności spółki EuRoPol Gaz" oraz uregulowana kwestia "rozbieżności odnośnie stawki tranzytowej za przesył gazu rosyjskiego" przez terytorium Polski w latach 2006-2009. Natomiast oświadczenie Gazpromu mówi krócej - że zostały "uregulowane kwestie zarządzania kompanią EuRoPol Gaz i jej polityką taryfową przy transporcie rosyjskiego gazu przez terytorium Polski w latach 2006-2009".

bEhznPQi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)