Notowania

wiadomości
06.06.2011 14:42

Gdańsk-PiS-szpitale-referendum

Prawo i Sprawiedliwość chce referendum w sprawie komercjalizacji szpitali. Głosowanie miałoby się odbyć jesienią razem z najbliższymi wyborami parlamentarnymi. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, to przedwyborczy chwyt.

Podziel się
Dodaj komentarz

Posłanka PiS-u Jolanta Szcczypińska poinformowała, że listy z głosami poparcia dla zorganizowania referendum można podpisywać w całym kraju. W jej opinii komercjalizacja szpitali spowoduje, że zostanie do nich ograniczony dostęp dla części uboższych obywateli. "Za komeracjalizacją pójdzie prywatyzacja i maksymalizacja zysków szpitali, a nie dbałość o każdego pacjenta" - podkreśla Szczypińska.
Prawo i Sprawiedliwość chce, by w kraju powstała sieć publicznych szpitali. Opowiada się również za likwidacją Narodowego Funduszu Zdrowia.
Poseł PO Zbigniew Konwiński podkreśla, że w jego opinii PiS straszy Polaków prywatnymi szpitalami, a tak naprawdę nie rozumie, bądź nie chce zrozumieć idei ustawy. "To samorządy decydują o tym jaka placówka, kiedy i na jakich zasadach będzie komercjalizowana" - dodaje Konwiński.
By referendum się odbyło potrzeba pół miliona podpisów. PiS chce ich zebrać milion.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz