Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk: Duda - rozliczymy polityków

0
Podziel się
bEpCILKJ

Solidarność chce, by politycy nie mogli odrzucać niektórych wniosków o referenda. Zgłoszony wczoraj postulat potwierdził dziś podczas manifestacji w Gdańsku szef związku, Piotr Duda.
Lider Solidarności, nawiązując do odrzucenia wczoraj przez Sejm wniosku o referendum w sprawie edukacji sześciolatków, mówił, że politycy ignorują potrzeby zwykłych obywateli. Jego zdaniem, Polacy mają prawo do decydowania o najważniejszych dla nich kwestiach w referendach. Dlatego Solidarność pracuje nad obywatelskim projektem na rzecz ogólnokrajowych referendów obywatelskich. Zakłada on w niektórych sprawach referenda obligatoryjne - takie, którego politycy nie będą mogli zablokować.
Niedawno podobny projekt przygotowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Został odrzucony w pierwszym czytaniu. Solidarność chce jednak wrócić do tematu i będzie zbierała pomysły pod projektem obywatelskim. Piotr Duda mówił, że politycy odpowiedzą za arogancję wobec obywateli - w najbliższych wyborach. Związek prowadzi na stronie internetowej listę dokonań każdego posła obecnej kadencji.
W manifestacji, organizowanej przez trzy ogólnopolskie organizacje związkowe - Solidarność, OPZZ i FZZ - uczestniczyło kilka tysięcy osób. Mówią "dość lekceważenia społeczeństwa". Tłumaczą, że to ciąg dalszy protestów, które w połowie września odbywały się w Warszawie. Wśród problemów jakie poruszają protestujący w Gdańsku związkowcy są bezrobocie, degradacja gospodarki morskiej, niszczenie oświaty i służby zdrowia - to tylko niektóre problemy, o których mówią związkowcy protestujący w Gdańsku. Protest na ulicach Gdańska to pierwsza z kilkunastu zapowiadanych na najbliższe miesiące manifestacji związkowych.

IAR

bEpCILLm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)