Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 11:59

Generał Ścibór-Rylski o Powstaniu Warszawskim - popr

Podziel się
Dodaj komentarz

Muzeum Powstania Warszawskiego-Ścibór-Rylski

poprawka w nazwisku - przepraszamy

Wzruszenie i duma - to odczucia, które zdaniem Zbigniewa Ścibor-Rylskiego towarzyszą podczas każdej wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jutro obchodzimy 69. Rocznicę powstania w stolicy.
Generał Zbigniew Ścibor-Rylski powiedział, że przy każdej wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego i przy każdej rocznicy rozpoczęcia powstania, jego uczestników ogarnia wzruszenie. Idąc pod murem pamięci Ścibor-Rylski znalazł nazwisko kolegi ze szkolnej łatwy, Stanisława Potwiorowskiego, który zginął w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Jak relacjonował generał, umierając Potwiorowski powiedział , że śmierć powstańców nie powinna pójść na marne a Polska musi być wolna.
Uczestnik powstania dodał, że starsze osoby doceniają wartość wolności. Młodsze pokolenia, zdaniem Zbigniew Ścibora-Rylskiego, trzeba edukować. Jego zdaniem młodzież powinna uczyć się w Muzeum Powstania Warszawskiego czym jest walka o wolność.
Generał Zbigniew Ścibor-Rylski podziękował kombatantom za przybycie. Uczestnik powstania mówił , że kombatanci są w podeszłym wieku, ale ich powstańcza dusza wciąż jest młoda. Ścibor-Rylski dodał, że cieszy się z przybycia żyjących uczestników powstania.
Z okazji 69 rocznicy Powstania Warszawskiego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył uczestników tej zbrojnej walki i spotkał się z nimi. W spotkaniu uczestniczyła także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz