Notowania

wiadomości
28.03.2011 14:30

Giertych - immunitet Kaczyńskiego

Roman Giertych uważa, że zrzeczenie się immunitetu przez Jarosława Kaczyńskiego to porażka prezesa PiS-u.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były szef LPR i były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego powiedział IAR, że szef PiS-u nie mógł już dłużej chować się za immunitetem. Przegrał bowiem na sejmowej komisji regulaminowej, która zarekomendowała odebranie mu immunitetu poselskiego. "Prezentowaliśmy przed komisją swoje stanowisko, Jarosław Kaczyński prosił o to, by nie wyraziła na to zgody, mimo to stało się inaczej" - mówił Roman Giertych. Według byłego ministra, Kaczyński uznał, że nie jest w stanie dłużej chować się za immunitetem, więc z niego zrezygnował.
Roman Giertych zaznaczył, że teraz sprawa przeniesie się przed sąd. Były szef LPR liczy na to, że udowodni, iż Jarosław Kaczyński w swoich działaniach czynów, które są w opinii Giertycha głęboko nieetyczne.
Uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego w połowie marca zarekomendowała sejmowa Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich.
Sprawa dotyczy wywiadu Romana Giertycha z zeszłego roku. Były minister edukacji mówił w nim, że za rządów PiS, Jarosław Kaczyński zbierał "haki" na polityków innych frakcji. Wówczas prezes PiS złożył przeciwko niemu pozew, zarzucając Giertychowi kłamstwa. Roman Giertych oskarżył Kaczyńskiego o zniesławienie i wytoczył mu sprawę w sądzie.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz