Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
liceum
13.05.2007 08:42

Giertych zapowiada powrót czteroletnich liceów

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych, podczas pobytu w Suwałkach zapowiedział przywrócenie 4-letnich liceów. O taką ewentualność zapytali wicepremiera suwalscy nauczyciele, których zdaniem 3 lata to zbyt krótki czas na naukę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Roman Giertych wyjaśnił, że dzieci zaczynałyby naukę od szóstego roku życia.
Poinformował też, że nauczyciele mają do dyspozycji 104 miliony złotych z kasy ministerstwa na zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych w szkołach. Minister apelował o ich wykorzystanie. "Jeśli uczniom zagospodarujemy czas wolny, będzie mniej przemocy w szkołach" - przekonywał.

Wicepremierowi marzy się, by do szkół wróciły SKS-y oraz by szkolne boiska otwarte były także w sobotnie popołudnia. Giertych poinformował, że w tym tygodniu wchodzi rozporządzenie, dające szansę na organizowanie zajęć pozalekcyjnych. Zaapelował ,by już teraz występować do kuratorium o te środki.

Pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne wystarczy na najbliższe siedem lat. W tym roku fundusze daje ministerstwo, potem da Unia Europejska. Wszystko jest załatwione - zapewnił Roman Giertych. Wicepremier odwiedził także mieszkańców Augustowa i Grajewa. Wicepremier spotkał się z suwalskimi nauczycielami i sympatykami Ligi Polskich Rodzin.

Tagi: liceum, giertych, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz