Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigantyczne rozmiary wycieku ropy

0
Podziel się:
bESzfxcl

Do Zatoki Meksykańskiej wyciekło dużo więcej ropy niż pierwotnie podawano. Tak wynika z najnowszych analiz ekspertów rządu Stanów Zjednoczonych. Jeśli ich szacunki są prawdziwe, obecny wyciek jest największym w historii USA.
Do tej pory podawano, że z uszkodzonego szybu naftowego wycieka 5 tysięcy baryłek ropy dziennie. Powołany przez amerykańską administrację zespół naukowców doszedł do jednak do wniosku, że do Zatoki Meksykańskiej wydostaje się od 12 do 19 tysięcy baryłek dziennie. Oznacza to, że od czasu zatonięcia platformy Deepwater Hortizon wyciekło już ponad 70 milionów litrów ropy. To o 30 milionów litrów więcej niż podczas największej katastrofy ekologicznej w historii Stanów Zjednoczonych, gdy na Alasce rozbił się tankowiec Exxon Valdeez.
W Zatoce Meksykańskiej cały czas trwa operacja "top kill". Polega ona na wtłaczaniu do podwodnego szybu naftowego tak zwanej płuczki wiertniczej, czyli ciężkiego płynu na bazie gliny. Według wstępnych informacji metoda ta zaczyna przynosić rezultaty. Szef amerykańskiej Straży Przybrzeżnej admirał Thad Allen poinformował, że skala wycieku została ograniczona, a operacja przebiega zgodnie z planem. Allen przestrzegł jednak, że na razie jest za wcześnie na ogłaszanie sukcesu.

bESzfxcO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)