Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gilowska wystąpi o autolustrację

0
Podziel się:

Zyta Gilowska zapowiada, że będzie występowała o autolustrację. Najpierw chce jednak wyczerpać wszystkie możliwości, jakie wskazał Sąd Lustracyjny.

Gilowska wystąpi o autolustrację

Zyta Gilowska zapowiedziała, że będzie występowała o autolustrację. W rozmowie z Polskim Radiem Lublin, Zyta Gilowska zapowiedziała, że najpierw jednak chce wyczerpać wszystkie możliwości, jakie wskazał Sąd Lustracyjny.

Sąd Lustracyjny zdecydował, że nie będzie procesu lustracyjnego Zyty Gilowskiej. Sąd uznał też , że nie ma przesłanek do wszczęcia postępowania z urzędu. Sędzia Zbigniew Puszkarski powiedział w uzasadnieniu orzeczenia, że Gilowska rezygnując z funkcji w rządzie wypadła z kręgu osób podlegających lustracji. Zwrócił też uwagę, że była minister finansów nie wykazała zainteresowana procesem, ponieważ nie przyszła na rozprawę ani nie przesłała sądowi swojego stanowiska w swojej sprawie.
Gilowska: Oczywiście wystąpię o autolustrację

Była wicepremier i minister finansów profesor Zyta Gilowska zastanawia się, czy przyjąć propozycję premiera. Kazimierz Marcinkiewicz zapoponował jej objęcie stanowiska wicepremiera do spraw gospodarczych.Była minister finasów obawia się, jak społeczeństwo przyjęłoby jej zgodę w tej sprawie. Wyjaśnia, że wiele osób mogłoby odebrać to jako brak powagi gabinetu, w którym ministrowie najpierw są dymisjonowani a potem wracają do rządu.
Premier Kazimierz Marcinkiewicz przed tygodniem przyjął dymisję Zyty Gilowskiej, gdy rzecznik interesu publicznego wystąpił o jej lustrację.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)