Gimnastyka sportowa - Dominacja Rosji w indywidualnych ME; 5. miejsce Katarzyny Jurkowskiej w ćwiczeniach na równoważni

0

gimnastyka sportowa - indywidualne mistrzostwa Europy - Moskwa - Rosja - Katarzyna Jurkowska - ćwiczenia na równoważni

Reprezentanci Rosji zdominowali mistrzostwa Europy w gimnastyce sportowej, które w niedzielę zakończyły się w Moskwie. Gospodarze zdobyli łącznie 6 złotych i 4 brązowe medale; drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Wielka Brytania (2-2-1), a trzecie Ukraina (2-0-1). Wśród 13 państw, których reprezentanci stawali na podium w stolicy Rosji nie było Polaków.

Przewaga Rosji była szczególnie wyraźna w rywalizacji pań, w której reprezentantki gospodarzy wywalczyły 4 złote medale. Tylko w skoku zabrakło zawodniczki z Rosji na podium. Z dobrej strony w finale ćwiczeń na równoważni pokazała się Katarzyna Jurkowska, która zajęła 5. miejsce. To jedyna konkurencja, w której ktokolwiek z Polski zakwalifikował się do finału.

Wśród mężczyzn dominacja Rosjan nie była już tak wyraźna; zdobyli 3 złote medale; o jeden więcej od Brytyjczyków. W ekipie Wielkiej Brytanii

W wieloboju tryumfowali reprezentanci Rosji: Alija Mustafina i Dawid Bielawski.