Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gniezno
15.09.2007 07:00

Gniezno - Konwencja wyborcza PO

Dziś o godz. 12:30 w Gnieźnie konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej. To oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej tej partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj Platforma zaprezentowała spoty wyborcze i billboardy. Główne hasła to spokój, szacunek, budowanie. Telewizyjne spoty odnoszą się do ostatnich wydarzeń w polityce, między innymi do aresztowania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, czy głodówki pielęgniarek w Kancelarii Premiera.
Podczas konwencji głos - oprócz przewodniczącego partii Dolanda Tuska - ma zabrać także wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski, posłanka Julia Pitera i najnowszy nabytek partii Radosław Sikorski. Były minister obrony w środę ogłosił, że w wyborach wystartuje z list Platformy Obywatelskiej. Mówił wówczas, że zawiódł się na prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim.
Na listach PO znalazł się też były poseł PiS Antoni Mężydło. Platforma namawia na start w wyborach marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. On sam jeszcze wczoraj deklarował, że nie podjął ostatecznej decyzji.
Wiadomo już, że na liście Platformy Obywatelskiej w Krakowie zabraknie Jana Rokity. Wczoraj ogłosił, że wycofuje się z życia publicznego. Na tę decyzję z pewnością wpływ miało mianowanie jego żony na stanowisko doradcy prezydenta do spraw kobiet.

Tagi: gniezno, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz