Notowania

wiadomości
27.05.2012 12:28

Grecja - finanse - Papademos

Greckiemu rządowi może w ciągu miesiąca zabraknąć pieniędzy. Były premier Lukas Papademos twierdzi, że stanie się tak, jeśli po wyborach 17 czerwca Grecja nie otrzyma kolejnych transz międzynarodowej pomocy finansowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według dziennika "To Vima", 11 maja Papademos wystosował w tej sprawie tajny raport do prezydenta Karolosa Papuliasa. Były premier miał w nim napisać, ze zdolność greckiego rządu do realizacji swych zobowiązań zależy od wypłaty sum, pożyczonych od zagranicznych instytucji finansowych. 11 maja władze w Atenach miały do dyspozycji 3 miliardy 800 milionów euro. Zdaniem Papademosa, 18 czerwca będzie to tylko 700 milionów, a później państwo nie będzie w stanie pokryć swych wydatków.
17 czerwca w Grecji odbędą się drugie w ciągu dwóch miesięcy wybory parlamentarne. W sondażach przedwyborczych prowadziła do tej pory lewicowa koalicja SYRIZA, opowiadająca się za odejściem od programu oszczędnościowego, uzgodnionego z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Jednak w najnowszych sondażach prowadzi konserwatywna Nowa Demokracja.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz