Notowania

wiadomości
13.02.2012 10:32

Grecja - oszczędności - reakcje rynków

Rynki pozytywnie zareagowały na przyjęcie przez Grecję planu oszczędnościowego. W nocy grecki parlament przyjął plan, który zakłada między innymi zmniejszenie płacy minimalnej o 20 procent i redukcję zatrudnienia w sektorze publicznym o 150 tysięcy etatów w ciągu najbliższych trzech lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pozytywne informacje z Aten spowodowały, że tydzień na giełdach i rynkach walutowych rozpoczął się od wzrostów. Przed południem główne indeksy na warszawskim parkiecie zyskują około procenta. Podobne, optymistyczne nastroje widać na najważniejszych giełdach europejskich. Złoty się umacnia - za euro na rynku międzybankowym trzeba płacić 4 złote 18 groszy, za dolara 3 złote i 15 groszy, a za franka szwajcarskiego 3 złote 46 groszy.
Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek wyjaśnia, że wiadomość o pozytywnym wyniku głosowania w Atenach poprawiła nastroje inwestorom, jednak przez kilka dni atmosfera na rynkach wciąż będzie niepewna. Ekspert zwraca uwagę, że ostateczna decyzja o przyznaniu Grecji kolejnej transzy pomocy zapadnie w środę na spotkaniu ministrów finansów strefy euro. Jej zdaniem bez tych pieniędzy Atenom groziłby szybki krach.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz