Notowania

wiadomości
13.05.2012 12:55

Grecja - rząd - rozmowy

Rozmowy ostatniej szansy w Grecji. Przywódcy trzech największych partii politycznych rozmawiają u prezydenta Karolos Papouliasa o możliwych scenariuszach. Jeśli nie uda się wyłonić koalicyjnej większości, Grecję czekają kolejne wybory.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed rozpoczęciem spotkania konserwatywna Nowa Demokracja zaproponowała, by stworzyć tymczasowy rząd na okres dwóch lat. W 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego i koalicja miałaby pracować do tego czasu. Jeśli nowy rząd nie powstanie do czwartku, w przyszłym miesiącu w Grecji odbędą się kolejne wybory.
Prezydent Papoulias ma zamiar także spotkać się z szefami mniejszych ugrupowań, w tym neo-nazistowskiego "Złotego Świtu", który uzyskał w wyborach 7 procent głosów. Rozmowy potrwają prawdopodobnie dwa-trzy dni, choć nie wyklucza się, że przeciągną się do czwartku, kiedy zaplanowane jest posiedzenie inaugurujące wybrany tydzień temu parlament.
W strefie euro otwarcie już mówi się o wyjściu Grecji ze strefy wspólnej waluty. Szef irlandzkiego banku centralnego Patrick Honohan powiedział, że wystąpienie Grecji ze strefy byłoby szkodliwe, ale nie "zabójcze" dla euro.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz