Greipel wygrał drugi etap TdP

0

Niemiec Andre Greipel z grupy Columbia wygrał po finiszu z peletonu drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, którego trasa o długości 240 kilometrów prowadziła z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej.

Drugie miejsce zajął Australjczyk Allan Davis z Astany, który dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu. Trzecią pozycję zajął Belg Wouter Weylandt.

Już na 15. kilometrze z peletonu oderwała się czeroosobowa ucieczka. W jej skład wchodziło dwóch Polaków - Marcin Sapa z grupy Lampre, Bartłomiej Matysiak z polskiej reprezentacji oraz Norweg Gabriel Rasch i Belg Tom Stubbe. Uciekinierzy w pewnym momencie mieli nawet ponad 10 minut przewagi.

Potem jednak przewaga zaczęła topnieć, a kilka kolmetrów przed metą peleton był już bardzo blisko śmiałków. Wtedy na kolejny atak zdecydowali się Sapa i Matysiak, którzy zostawili za sobą towarzyszy ucieczki i pomknęli w stronę mety. Finisz był jednak za daleko i dwa kilometry przed metą ucieczka została zlikwidowana. Na mecie najszybszy okazał się Niemiec Andre Greipel.

Jutro trzeci etap - z Sosnowca do Katowic o długości 122 kilometry.