Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grodzka wicemarszałkiem? Wciąż nie ma decyzji

0
Podziel się:

Jesteśmy za tolerancją, ale nie za afirmacją, a postawienie kogoś na takim stanowisku to akceptacja tej ideologii.

Grodzka wicemarszałkiem? Wciąż nie ma decyzji
(Reporter)
bEKDhXph

Politycy są podzieleni w sprawie kandydatury nowego wicemarszałka Sejmu z ramienia Ruchu Palikota.

Przedwczoraj ugrupowanie wycofało poparcie dla Wandy Nowickiej, obecnej wicemarszałek, w związku z przyznaniem 245 tysięcy złotych premii dla prezydium Sejmu.

Artur Dębski z Ruchu Palikota powiedział w audycji _ Śniadanie w Trójce , że w czwartek jego klub przedstawi kandydata na wicemarszałka Sejmu. - Nie będzie to ani Janusz Palikot, ani Andrzej Rozenek, ani ja _- oświadczył.

bEKDhXpj

Przewodniczący klubu PO Rafał Grupiński podkreśla, że jego ugrupowanie poczeka na przedstawienie kandydatury Ruchu Palikota. - _ Uprawnienie tak dużego klubu do wicemarszałka Sejmu jest oczywiste _ - zaznaczył polityk PO.

Jacek Kurski z Solidarnej Polski zapowiada wystawienie konkurencyjnej kandydatury jego partii wobec propozycji Ruchu Palikota. Poseł nie wyobraża sobie również Anny Grodzkiej na stanowisku wicemarszałka Sejmu. - _ Jesteśmy za tolerancją, ale nie za afirmacją, a postawienie kogoś na takim stanowisku to akceptacja tej ideolog _ii - przekonywał europoseł Solidarnej Polski.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD żałuje, że Wanda Nowicka nie będzie już pełnić swojej funkcji._ - W jednym ze swoich dokumentów zawarliśmy zdanie, że Wanda Nowicka została potraktowana przez swoją partię tak, że feministka zrobiła swoje, feministka może odejś _ć - mówił Jerzy Wenderlich.

Joachim Brudziński z PiS zaapelował do Ruchu Palikota i Solidarnej Polski, by te ugrupowania nie wystawiały kandydatów na wicemarszałka Sejmu. - J_ Jeżeli te wszystkie słowa o oszczędnościach są szczere, to nie wyciągajcie rąk po stanowisko wicemarszałka Sejmu - _ argumentował poseł PiS.

bEKDhXpp

W ocenie Henryka Wujca, doradcy prezydenta, Ruch Palikota powinien mieć swojego reprezentanta w prezydium Sejmu. _ - Nie liczy się to, jak ktoś wygląda, najważniejsze, by kandydat był kompetentny _- zaznaczył Henryk Wujec.

W środę _ Super Express _ podał, że premie dla członków prezydium Sejmu wyniosły w sumie 245 tysięcy złotych. Po publikacji Ewa Kopacz poinformowała, że nagrody dla marszałka i wicemarszałków Sejmu zostaną zawieszone do końca kadencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Grodzka wicemarszałkiem? Decyzja w... Dziś ponownie zebrało się prezydium i klub Ruchu, m.in. by rozmawiać o sprawie kandydata na wicemarszałka.
Oni też chcą wicemarszałka. Kandydatów kilku Solidarna Polska wystawi swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu.
bEKDhXpK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)